$ DOLAR → Alış: 19,13 / Satış: 19,21
€ EURO → Alış: 20,79 / Satış: 20,87

ÖZDEN TAŞĞIN Gördük ki…

Kemal ÇELİK
Kemal ÇELİK
  • 01.08.2016
  • 1.398 kez okundu

OSDEN

Ülkemizin şu son günlerde yaşadıklarına bakınca; birçok konunun gözden geçirilmesini hele hele EĞİTİM sistemi için bir MİLAT olmalıdır.

Gördük ki; bize benzediğini söyleyenlerin bizden olmadığını, gördük ki Hz. Ali’yi şehit edenlerin hala var olduğunu, gördük ki ……….

Eğitim açısından gördük ki; “Fiziği, Matematiği, Arapçası, İngilizcesi”, okuyup büyük adam oldu dediklerimizin Milletimizin ve Devletimizin üstüne kurşun sıktıklarını.

Hani zaman zaman horladığımız, sahip çıkmadığımız, partilerimizin, cemaat ve cemiyetlerimizde en son sıralarda yer verdiğimiz ve ırgat gözü ile baktığımız; Hızarcı Orhan amca, tamirci Adil abi, Karayollarında çalışan Şoför Şahin, yufkacı Ayşe abla, Ev hanımı Esra bacı bu alçakların karşısına çıktı ve göğsünü, arabasını, vücudunu kurşunlara, tanklara siper etti.

Evet, Evet aynen öyle; pijamalarıyla, kaprili halde, tişörtleriyle ve terlikleriyle sokaklara çıkıp; yanlışı anlattılar ikna edebildikleri kadar, ikna olmayan hainlerinde tanklarını arabaları, elleri ve kolları ile durdurmaya çalıştılar, anlamayanlara da YA BİSMİLLAH deyip yumruklarıyla …….

Bugün bu “okumuş alçakların ” halkın önüne çıkacak yüzü var mı? Büyük adam olmak ne demekmiş gördük. Darbecilerin bazılarının CV’sine bakın. Oku oku bitmiyor… Amerika, Avrupa hepsini görmüşler. Dünyanın en “şaşaalı” kurumlarından madalyaları var. İngilizceleri su gibi… Matematik, fizik, kimya süper ama zerre kadar merhamet yok. Zerre kadar ahlak yok. Zerre kadar onur, şeref ve haysiyet yok.

Allah’tan Orhan amca, Adil usta, Ayşe abla bunların karşısına çıktı da ülkemizi Amerika, İsrail, İngiliz, Alman ve NATO’ya peşkeş çeken bu “okumuş çocukların” elinden bizi çekip aldı. Oysa biz çoğu zaman neyle gururlanıyoruz farkında mıyız? Neymiş efendim; Harvard Üniversitesi’nden diploması varmış. Doktorasını Washington da yapmış… Üç dili birden akıcı bir şekilde konuşurmuş. Falan filan. Bunların hepsinin Orhan amcanın kan bulaşmış terlikleri kadar değeri var mı?

Saygılarımla Yrd. Doç. Dr. Özden TAŞĞIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ